З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ.
Літературний календар квітня відкривається саме в перший день цього місяця. Бо 1-го квітня народився всесвітньо відомий письменник МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ ГОГОЛЬ (01.04.1809 -21.02. 1852)р.р.
"Ім'я моє після смерті буде щаслившим за мене...". Ці пророчі слова написані самим письменником, бо нелегку стежку дарувала йому доля. М.В.Гоголь розпочав свій життєвий шлях у містечку Великі Сорочинці Миргородського повіту Полтавської губернії і назавжди прославив ці місця, пов'язавши їх зі своїми героями. Свій перший твір -поему "Ганс Кюхельгартен", він написав ще навчаючись в гімназії, але вона не мала успіху. У 1828 році Гоголь переїзджає до Петербурга і саме тут він увійшов у вищий світ і, згодом, був визнаний як письменник. Бо саме тут в нього народжується ідея написання "Вечорів на хуторі поблизу Диканьки". Гоголь побачив Україну здалеку і відтворив її в цілісному образі з неповторними краєвидами й народом, з його історією, культурою, мовою та звичаями.
Весь гоголівський багаж знань українського менталітету перетворився на всенародно улюблену книгу повістей. Перша частина книги вийшла у 1831р. До неї увійшли чотири твори: "Сорочинський ярмарок", "Вечір проти Івана Купала", "Майська ніч,або Утоплениця", "Втрачена грамота". Друга книга вийшла через рік : "Ніч перед Різдвом", "Страшна помста", "Іван Федорович Шпонька", "Зачароване місце". Успіх "Вечорів..." надихнув Миколу Гоголя на створення книги "Миргород", до якої увійшли найвідоміші твори- "Тарас Бульба" і "Вій". Значних успіхів досяг Гоголь і в драматургії. Найбільш відома сатирична п'єса "Ревізор"(1835р.) знову піднесла автора на вершину мистецької популярності. У 1842 році був виданий його останній, не менше відомий, твір - поема в прозі "Мертві душі".
Не таким уже й довгим був життєвий шлях одного з найзагадковіших письменників в історії слов'янської культури. М.Гоголю було 43 роки, коли він пішов з життя, але не пішли у безвість його твори, просякнуті
м'яким гумором, любов'ю до свого краю, до своєї Батьківщи.